Pierwsze, deszczowe Super Enduro o Puchar Burmistrza Strzyżowa za nami!!!

W minioną niedzielę rozegraliśmy pierwsze od dawna zawody w formule Super Enduro na Podkarpaciu. Była to impreza o Puchar Burmistrza Strzyżowa i mimo złej pogody można ją uznać za niezwykle udaną, biorąc pod uwagę fakt, iż dla zawodników z naszego województwa jest to zupełnie nowa dyscyplina. W sobotnie popołudnie przeprowadziliśmy treningi dla startujących w niedzielę (chociaż oczywiście można było przyjechać tylko na niedzielę ), a następnego dnia odbyły się ponownie treningi, kwalifikacje oraz finały. Działo się, a poziom jazdy zawodników przerósł nasze oczekiwania…

Tor przygotowany został specjalnie na tę imprezę, gdyż dane nam się było ścigać w samym centrum miasta Strzyżowa. Obiekt liczył 15 przeszkód, sztucznie stworzonych z różnych materiałów. Dodatkowo miał ok. 1 km długości co sprawiało, że rywalizacja była zacięta i szybka od początku do samego końca. Pogoda dopisała tylko w sobotę podczas treningów, gdzie momentami nawet wyszło słońce i napawało nadzieją na ładną niedzielę. Niestety niedzielny poranek przywitał nas padającym bez przerwy deszczem, który ustał dopiero ok. 10.30 i później powracał w trakcie trwania poszczególnych biegów. Mimo to zawodnicy w liczbie 32 pojawili się na starcie, a rywalizowali w trzech klasach: Prestige, Amator oraz Junior. Z uwagi na frekwencję klasy Junior oraz Prestige jechały swoje biegi razem, lecz oczywiście miały osobne klasyfikacje. W osobnych biegach startowali zawodnicy z klasy Amator. Poniżej wyniki w poszczególnych klasach na koniec zawodów:

Klasa Prestige:

1 miejsce – Damian Musiał

2 miejsce – Sebastian Guzik

3 miejsce – Patryk Rokita

Klasa Junior:

1 miejsce – Patryk Selwa

2 miejsce – Łukasz Warchoł

3 miejsce – Szymon Kus

Klasa Amator:

1 miejsce – Adam Sierant

2 miejsce – Alan Drożdżowski

3 miejsce – Maciej Kut

Wszystkim startującym gratulujemy zajętych miejsc oraz wytrwałości i walki z tak trudnym torem oraz trudnymi warunkami jakie niestety mieliśmy podczas niedzielnych finałów. Prawie wszyscy jednak dali radę i jechali bardzo dzielnie do mety podczas swoich biegów.

Była to pierwsza od dawna, niezależna impreza w tej formule i na pewno nie ostatnia. Widać, że mimo złej pogody jest zainteresowanie tego typu zawodami, a biorąc pod uwagę, że ETER rozpoczynał tę dyscyplinę w Polsce w 2012 roku, chcemy wrócić do tej tradycji i postaramy się, abyście mieli więcej okazji do rywalizacji w tej jakże ciekawej formule Super Enduro.

Należy nadmienić, iż zawody nie odbyłyby się bez pomocy władz miasta Strzyżowa, w szczególności Pana Burmistrza Mariusza Kawy. Rzadko spotyka się równie przychylne osoby w lokalnych władzach jeśli chodzi o nasz sport. Dodatkowo dziękujemy innym instytucją oraz firmom za pomoc w organizacji, w szczególności: Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, firmie Strabag z oddziałem w Strzyżowie za pomoc i udostępnienie maszyn, bez których nie byłoby tak pięknego obiektu. Panu Jarosławowi Brodzie dziękujemy za udostępnienie terenu pod zawody. Firmie Zakład Pracy Chronionej Zagroda, firmie BUK-POL Paweł Dziok, firmie Marvis oraz Powiatowemu Zarządowi Dróg za udostępnienie materiału pod budowę toru oraz transport. Za wsparcie dziękujemy również firmie Modernforms oraz J.P.BUD, a firmie SFM Kompetenz in Mobel dziękujemy za przekazanie nagród rzeczowych w postaci dwóch komód oraz meblościanki, które to wywołały nie lada radość wśród zwycięzców poszczególnych klas. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie liczyć na wsparcie, a my odwdzięczymy się organizacją jeszcze lepszej imprezy motocyklowej.

Kolejny przystanek tego sezonu to finał Otwartych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Cross Country, na który już dziś zapraszamy do miejscowości Głębokie już 1-ego października.

 

Wyniki zawodów w Strzyżowie – link

Więcej zdjęć znajdziecie na naszych face – tutaj

red. Karol Strycharz

fot. Klaudia Lipczewska – Strycharz

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | | Designed by: video games | Thanks to game news and Webdesign Berlin